Galeria fotografii

Nad wodą zwierzaki

Ostatnie komentarze

Wędkarstwo w niemczech... Wędkarstwo w niemczech...
Witam. Chętnie pomogę w załatwieniu karty...
Autor: Nikodem
Łowisko prywatne... Łowisko prywatne...
Jak wyglądają opłaty w 2018 roku i dokładny...
Autor: arielo20
Brzana- życiowa ryba Brzana- życiowa ryba
Ale brzana na co wzięła. Niesamowite żyłka...
Autor: Malina
Zbiornik wodny lipka Zbiornik wodny lipka
dotego jeszcze występuje tam karaś złocisty i...
Autor: Fasol
Gospodarstwo rybackie... Gospodarstwo rybackie...
Bardzo przyjemne miejsce, absolutna cisza i...
Autor: mat_1201

Artykuły o wędkarstwie i wędkowaniu | Artykuły i reportaże | Strzeszyńskie Jezioro - Z jednej strony metropolia z drugiej zaciszne wędkarstwo

Strzeszyńskie Jezioro - Z jednej strony metropolia z drugiej zaciszne wędkarstwo

Jezioro Strzeszyńskie uważane za jedyne w swoim rodzaju z wielu względów nie tylko przez poznaniaków. Wyjątkowość tego naturalnego zbiornika wodnego polega w pierwszej linii na jego dogodnym położeniu. Znajduje się zaledwie 10 km od centrum jednego z największych miast Polski, a mianowicie Poznania. Wielu poznaniaków zmęczonych metropolią i jej zgiełkiem ucieka w rekreacyjne rejony Strzeszynka.

Wielkopolska Powierzchnia Jeziora Strzeszyńskiego wynosi około 40 ha, natiomast średnia głębokość 8,2 m, maksymalna 17,8 m, długość 1280 m w linii brzegowej wynoszącej 4,5 km. Dodatkowym walorem jeziora jest fakt, iż jest jednym z najczystszych akwenów w Poznaniu. Zbiornik można podzielić na dwie części - właściwe jezioro i połączone krótkim kanałem oczko wodne - Strzeszyn Mały.

Ośrodek wypoczynkowo - rekreacyjny Strzeszyn znajdujący się w północnej częśći jeziora oferuję dużą plażę ze strzeżonym kąpieliskiem mieszczącym nawet 10 tys. osób, motelem i restauracją czynną przez cały rok, domki letniskowe, pole campingowe i pole namiotowe. Więcej o noclegach w Strzeszynku można przeczytać w Internecie, na stronach takich jak: http://www.casamundo.pl .

Jezioro gospodarowane przez Polski Związek Wędkarski w Poznaniu jest również ciekawym miejscem dla wędkarzy. Jezioro charakteryzuje muliste dno, a można tu złowić ryby takie jak: Sielawa, Sieja, Amur biały, Leszcz, Karp, Lin, Karaś pospolity i srebrzysty, Płoć, Wzdręga, Węgorz, Okoń, Sandacz, Szczupak. Ryby złownione w tym jeziorze to często nawet dochodzące do 15 kg karpie i amury nawet do 18 kg. Najczęściej stosowane przynęty to: ciasto, makaron kolanka, białe i czerwone robaki, rosówki, martwa rybka.

Autor: **matyldalisiecka Wędkarz Narybek Początkujący
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Zaloguj się i korzystaj bez ograniczeń.
Komentarze
Napisz komentarz!
Dodaj publikacje, zdobądż punkty i wygraj nagrodę Wędkarz Roku.
Dodaj publikacje artykułu