Galeria fotografii

w koncu jakis tatus

Ostatnie komentarze

Wędkarstwo w niemczech... Wędkarstwo w niemczech...
Witam. Chętnie pomogę w załatwieniu karty...
Autor: Nikodem
Łowisko prywatne... Łowisko prywatne...
Jak wyglądają opłaty w 2018 roku i dokładny...
Autor: arielo20
Brzana- życiowa ryba Brzana- życiowa ryba
Ale brzana na co wzięła. Niesamowite żyłka...
Autor: Malina
Zbiornik wodny lipka Zbiornik wodny lipka
dotego jeszcze występuje tam karaś złocisty i...
Autor: Fasol
Gospodarstwo rybackie... Gospodarstwo rybackie...
Bardzo przyjemne miejsce, absolutna cisza i...
Autor: mat_1201

Wyszukiwarka łowisk | Łowiska naturalne | Jezioro Białokoskie

Nazwa łowiska: Jezioro Białokoskie
Miejscowość: Białokosz
Województwo: wielkopolskie
Rodzaj łowiska: naturalne
Rodzaj wody: jezioro
Ryby: amur, karaś, karp, leszcz, lin, miętus, okoń, płoć, sandacz, szczupak, węgorz, wzdręga
Data aktualizacji: 2011-06-14
Jezioro Białokoskie
Opis łowiska:
Jezioro ma powierzchnię ponad 145 hektarów i głębokość maksymalną dochodzącą do ponad 30 metrów. Średnia głębokość to 8-9 metrów, jednak południowa część akwenu jest zdecydowanie płytsza i znajdziemy tu zaledwie kilkumetrowe blaty. Od zachodu zbiornik otoczony jest gęstymi lasami mieszanymi, jego wschodnie brzegi pokryte są polami uprawnymi i dzikimi łąkami. Nawet w zalesionym terenie bez trudu znajdziemy drogi, które doprowadzą nas nad najciekawsze łowiska, a te poznamy po utworzonych tu ambonach oraz wygodnych wędkarskich stanowiskach. Jest to doskonałe łowisko zarówno dla spławikowców, jak i spinningistów. Wprawdzie ci ostatni mają do dyspozycji jedynie szczupaki, okonie i coraz częściej poławiane sandacze, jednak ich ilość i wielkość są wystarczającym powodem, by tutaj przyjechać.

Jezioro słynie z bardzo dużych okoni, jednak aby je znaleźć na tak rozległym terenie, trzeba przynajmniej kilka razy tutaj zawitać. Garbusy biorą doskonale na przesmykach pomiędzy wyspami oraz na stokach gwałtownie opadających górek z obfitą roślinnością. Można tu z powodzeniem stosować metodę polegającą na mocowaniu obciążenia na troku bocznym, przy czym ważne jest, aby trok z oliwką był stosunkowo długi. W przeciwnym razie przynęta będzie grzęzła w roślinach i zamiast przyciągać ryby będzie je płoszyła. Białokoskie okonie bywają chimeryczne, warto więc zabrać ze sobą odpowiedni zapas gumowych przynęt w różnych kolorach. Jednym razem sprawdzają się standardowe kolory, takie jak motor oil, herbata czy biały, kiedy indziej trzeba trochę poeksperymentować i znaleźć barwę odpowiadającą okoniom w danym dniu. U schyłku wiosny, kiedy w wodzie pływa już sporo świeżego narybku płoci, doskonale sprawdzają się kilkucentymetrowe rippery w jasnych kolorach z przyciemnionym grzbietem, zakładane bezpośrednio na główkę jigową. Wtedy też najlepsze efekty osiągniemy, obławiając płytkie zatoki oraz łagodnie opadające brzegi w okolicach zalesionej, zachodniej części jeziora.

Jezioro to także doskonałe łowisko nocne. W trzcinach żerują spore węgorze, które można łowić na rosówki i małe żywce, liny zaś nie odpuszczą pęczkowi czerwonych robaków kompostowych. Na granicy nocy i dnia mamy okazję złowić dużą krasnopiórę zarówno na spinning, jak i na spławik. Wiosną brania największych wzdręg przeciągają się czasem aż do zapadnięcia całkowitych ciemności i przyda nam się wtedy spławik, na który będziemy mogli założyć świetlik. Zimą warto przyjechać tu na duże okonie i sieje. Dopiero wtedy można zobaczyć, jak duże i jak liczne są tutaj pasiaki powyżej 40 centymetrów, których złowienie to kwestia nawiercenia dziur w odpowiednim miejscu. Sieje doskonale biorą na małe błystki podlodowe, a okonie przepadają za wolframowymi mormyszkami udekorowanymi czerwonym koralikiem lub pojedynczą larwą ochotki.

To długie na blisko 4 i szerokie na 1 kilometr jezioro jest nie tylko dobrym łowiskiem dla wędkarzy. W otoczeniu czystych lasów i pięknej okolicy spędzić tu można wspaniały urlop z całą rodziną, która z pewnością doceni uroki wielkopolskiego zbiornika.
Opis turystyki:
Nad jeziorem czynny jest ośrodek wypoczynkowy, gdzie można wynająć łódkę i znaleźć niedrogi nocleg.
Opis dojazdu:
Z Pniew nad jezioro dojedziemy, kierując się na Białkosz, a wokół akwenu są leśne drogi prowadzące do najlepszych miejsc.
Inne informacje:
Dzierżawcą jeziora jest Spółka Stawowo Rybna „Lutom", a zezwolenia można wykupić w Okręgu PZW w Poznaniu, tel. (0-61) 852-50-68. Na jeziorze obowiązuje strefa ciszy, więc nie można używać silników spalinowych, a sezon wędkowania z łodzi trwa jedynie od 1 czerwca do 31 października.
Opłaty:
Jeden dzień kosztuje 10 złotych z brzegu i 20 z łodzi, przy czym na podstawie licencji mamy prawo wędkować także na kilku innych jeziorach znajdujących się w okolicy.
czytaj więcej...
Autor: **Malina Złota gwiazda Złoty puchar Medal złoty Medal srebrny Medal brązowy Gruba ryba Gruba ryba Gruba ryba Administrator
  • Obecnie 0.00/5
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze i oceniać łowiska.
Komentarze łowiska
Napisz komentarz łowiska!
Dodaj publikacje, zdobądż punkty i wygraj nagrodę Wędkarz Roku.
Dodaj łowisko

Losowe łowiska

Zbiornik wodny Lipka
Zbiornik wodny Lipka, a właściwie na mapie teren bagno w lesie, pow. gruntu 6,44 ha, pow. lustra wody ok...
Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie leży w Dolinie Dolnej Odry. Ma powierzchnię 56 km². Jest czwartym co do wielkości...
Jezioro Głębokie
Jezioro Głębokie jest polodowcowym zbiornikiem typu rynnowego. Jego powierzchnia wynosi 30 ha. Położone...
Jezioro Chłopowo
Jezioro naturalne z licznymi pomostami - objęte programem UE - Natura 2000. W okolicy znajdują się trzy...
Zbiornik pożwirowy Niwka
Znakomite stare zbiorniki pożwirowe z naturalną roślinnością, bez ingerencji człowieka. Zróżnicowane...