Galeria fotografii

i nie zawodne pstrągi

Ostatnie komentarze

Wędkarstwo w niemczech... Wędkarstwo w niemczech...
Witam. Chętnie pomogę w załatwieniu karty...
Autor: Nikodem
Łowisko prywatne... Łowisko prywatne...
Jak wyglądają opłaty w 2018 roku i dokładny...
Autor: arielo20
Stary san hurko Stary san hurko
Strona łowiska: Stary San Hurko
Autor: adamo
Brzana- życiowa ryba Brzana- życiowa ryba
Ale brzana na co wzięła. Niesamowite żyłka...
Autor: Malina
Zbiornik wodny lipka Zbiornik wodny lipka
dotego jeszcze występuje tam karaś złocisty i...
Autor: Fasol
Nazwa łowiska: Zalew Zemborzycki
Miejscowość: Zemborzyce
Województwo: lubelskie
Rodzaj łowiska: naturalne
Rodzaj wody: zalew
Ryby: amur, karaś, karp, leszcz, lin, płoć, wzdręga
Data aktualizacji: 2006-05-22
Zalew Zemborzycki
Opis łowiska:
Zalew Zembrzycki powstał poprzez zagrodzenie rzeki Bystrzycy tamą i liczy sobie około 40 lat. Linia brzegowa jest urozmaicona, w części wschodniej i wschodnio-południowej zalesiona, z wieloma zatoczkami. Powierzchnia całkowita to 278 ha, a średnia głębokość wynosi około 2,3 metra. Dno zbiornika jest przeważnie muliste, miejscami piaszczyste, głębsze w północnej części przed tamą oraz w miejscu starego koryta rzeki. Roślinność bardzo bujna jedynie w południowej części w tzw. „rękawie”, który jest miejscem naturalnego tarliska wielu gatunków ryb. Roślinność wynurzona właściwie nie występuje, natomiast roślinność podwodna nawet do 10m od brzegu (głównie moczarka), prawie w każdej części zalewu. Najczęściej łowioną rybą jest leszcz, jednak złowić tutaj można wiele gatunków takich jak: płoć, karaś, karp, wzdręga, lin, amur. Występuje również duża populacja drapieżników, takich jak: okoń, sandacz, szczupak, a nawet boleń, które ostatnio są zarybiane w dużych ilościach. Niestety, w ostatnich latach najczęściej łowiony jest leszcz o długości 20-25 cm, a czasami nawet długości dłoni! Jednak wcale to nie oznacza, że nie pływają tutaj naprawdę ładne okazy dużych ponad 2-kilowych łopat. Wiadomo, że są dni lepsze i gorsze, a maluchy przeważnie biorą zawsze :) W ciepłe, wakacyjne dni woda zalewu „zielenieje”, jednak co rok sanepid zezwala zarówno na kąpanie się jak i spożywanie ryb ze zbiornika. Od kilku lat prowadzone są mniej lub bardziej skuteczne akcje walki z sinicami – powodem „zielonej” wody.
Opis turystyki:
Istnieją dwa podstawowe ośrodki wypoczynkowe, które znajdują się w niedalekiej odległości od końców tamy: "Dąbrowa" (od strony lasu) oraz "Marina". W ośrodku od strony lasu można pojeździć na nartach wodnych, wynająć kajak czy łódkę, można też posiedzieć pod parasolem i zjeść smażoną rybkę bądź frytki popijając zimnym piwkiem z pobliskich barków i mini-sklepików. Na "Marinie" można pograć w plażową siatkówkę, a dzieci znajdą tam raj stworzony właśnie dla nich. Od strony "Mariny" jest również restauracja, w której można zjeść smaczny obiad. "Dąbrowa" ma piaszczystą plażę, natomiast na "Marinie" jest więcej zieleni. Oba ośrodki posiadają molo oraz specjalnie oznakowane miejsca do kąpieli. Za ośrodkiem "Dąbrowa", w stronę południową, znajduje się obóz kempingowy oraz namiotowy dla turystów.
Opis dojazdu:
Dużą zaletą Zalewu Zembrzyckiego jest bliskość do Lublina, gdyż wystarczy przejechać 5 minut samochodem a już znajdziemy się w granicach miasta. Szczególnie strona wschodnia Zalewu nadaje się do spacerowania, czy to betonowym brzegiem, bądź też kilka metrów dalej przez las, w którym można znaleźć piękne grzyby.
Inne informacje:
Wszelkie dodatkowe informacje o Zalewie Zembrzyckim możecie się dowiedzieć zaglądając na stronę Lubelskiego Portalu Wędkarskiego www.naryby.abc.pl oraz na stronę o wędkarstwie wyczynowym www.wedkarstwo.pollub.pl.
Autor: **Malina Złota gwiazda Złoty puchar Medal złoty Medal srebrny Medal brązowy Gruba ryba Gruba ryba Gruba ryba Administrator
  • Obecnie 0.00/5
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze i oceniać łowiska.
Komentarze łowiska
Napisz komentarz łowiska!
Dodaj publikacje, zdobądż punkty i wygraj nagrodę Wędkarz Roku.
Dodaj łowisko

Losowe łowiska

Foltyniok
Prywatne łowisko "Foltyniok" to świetne miejsce do spędzenia wolnego czasu na łonie przyrody. Łowisko...
Jezioro Lgiń
Jezioro Lgiń (Lgińsko) pow. 75,5 ha, gł. 17m, gł. śr. 7m, dl. 1820m, szer. 620m. Użytkowane przez PZW...
Łowisko Morgi
Łowisko specjalne „Morgi” znajduje się w odległości około 5km od Warszawy przy trasie do...
Łowisko Prywatne Dominów
Nasze łowisko znajduje się w miejscowości Dominów przy ul.Abramowickiej, na trasie Lublin-Biłgoraj, w...
Zalew Nowomiejski
Zalewem Nowomiejskim nazywamy zbiornik zaporowy na Sonie w miejscowości Nowe Miasto o powierzchni ponad 32...