Galeria fotografii

Zawody wędkarskie.

Ostatnie komentarze

Zyciowka karpia Zyciowka karpia
Dziękuje no tak wyszło bo ciężko było go...
Autor: Urwisek
Zyciowka karpia Zyciowka karpia
Ale karp 20 kg i pełnołuski, gratulacje...
Autor: Malina
Zyciowka karpia Zyciowka karpia
Data tego cuda to : 23.05.2021
Autor: Urwisek
Wędkarstwo w niemczech... Wędkarstwo w niemczech...
Czesc Nikodem, jak mozesz pomoc w zdobyciu...
Autor: Januszek
Wędkarstwo w niemczech... Wędkarstwo w niemczech...
Witam. Chętnie pomogę w załatwieniu karty...
Autor: Nikodem
Nazwa łowiska: Zalew Zemborzycki
Miejscowość: Zemborzyce
Województwo: lubelskie
Rodzaj łowiska: naturalne
Rodzaj wody: zalew
Ryby: amur, karaś, karp, leszcz, lin, płoć, wzdręga
Data aktualizacji: 2006-05-22
Zalew Zemborzycki
Opis łowiska:
Zalew Zembrzycki powstał poprzez zagrodzenie rzeki Bystrzycy tamą i liczy sobie około 40 lat. Linia brzegowa jest urozmaicona, w części wschodniej i wschodnio-południowej zalesiona, z wieloma zatoczkami. Powierzchnia całkowita to 278 ha, a średnia głębokość wynosi około 2,3 metra. Dno zbiornika jest przeważnie muliste, miejscami piaszczyste, głębsze w północnej części przed tamą oraz w miejscu starego koryta rzeki. Roślinność bardzo bujna jedynie w południowej części w tzw. „rękawie”, który jest miejscem naturalnego tarliska wielu gatunków ryb. Roślinność wynurzona właściwie nie występuje, natomiast roślinność podwodna nawet do 10m od brzegu (głównie moczarka), prawie w każdej części zalewu. Najczęściej łowioną rybą jest leszcz, jednak złowić tutaj można wiele gatunków takich jak: płoć, karaś, karp, wzdręga, lin, amur. Występuje również duża populacja drapieżników, takich jak: okoń, sandacz, szczupak, a nawet boleń, które ostatnio są zarybiane w dużych ilościach. Niestety, w ostatnich latach najczęściej łowiony jest leszcz o długości 20-25 cm, a czasami nawet długości dłoni! Jednak wcale to nie oznacza, że nie pływają tutaj naprawdę ładne okazy dużych ponad 2-kilowych łopat. Wiadomo, że są dni lepsze i gorsze, a maluchy przeważnie biorą zawsze :) W ciepłe, wakacyjne dni woda zalewu „zielenieje”, jednak co rok sanepid zezwala zarówno na kąpanie się jak i spożywanie ryb ze zbiornika. Od kilku lat prowadzone są mniej lub bardziej skuteczne akcje walki z sinicami – powodem „zielonej” wody.
Opis turystyki:
Istnieją dwa podstawowe ośrodki wypoczynkowe, które znajdują się w niedalekiej odległości od końców tamy: "Dąbrowa" (od strony lasu) oraz "Marina". W ośrodku od strony lasu można pojeździć na nartach wodnych, wynająć kajak czy łódkę, można też posiedzieć pod parasolem i zjeść smażoną rybkę bądź frytki popijając zimnym piwkiem z pobliskich barków i mini-sklepików. Na "Marinie" można pograć w plażową siatkówkę, a dzieci znajdą tam raj stworzony właśnie dla nich. Od strony "Mariny" jest również restauracja, w której można zjeść smaczny obiad. "Dąbrowa" ma piaszczystą plażę, natomiast na "Marinie" jest więcej zieleni. Oba ośrodki posiadają molo oraz specjalnie oznakowane miejsca do kąpieli. Za ośrodkiem "Dąbrowa", w stronę południową, znajduje się obóz kempingowy oraz namiotowy dla turystów.
Opis dojazdu:
Dużą zaletą Zalewu Zembrzyckiego jest bliskość do Lublina, gdyż wystarczy przejechać 5 minut samochodem a już znajdziemy się w granicach miasta. Szczególnie strona wschodnia Zalewu nadaje się do spacerowania, czy to betonowym brzegiem, bądź też kilka metrów dalej przez las, w którym można znaleźć piękne grzyby.
Inne informacje:
Wszelkie dodatkowe informacje o Zalewie Zembrzyckim możecie się dowiedzieć zaglądając na stronę Lubelskiego Portalu Wędkarskiego www.naryby.abc.pl oraz na stronę o wędkarstwie wyczynowym www.wedkarstwo.pollub.pl.
Autor: **Malina Złota gwiazda Złoty puchar Medal złoty Medal srebrny Medal brązowy Gruba ryba Gruba ryba Gruba ryba Administrator
  • Obecnie 0.00/5
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze i oceniać łowiska.
Komentarze łowiska
Napisz komentarz łowiska!
Dodaj publikacje, zdobądż punkty i wygraj nagrodę Wędkarz Roku.
Dodaj łowisko

Losowe łowiska

Jezioro Licheńskie
Jezioro jest typowym jeziorem rynnowym, wody jeziora nie zamarzają przez cały rok, powierzchnia: 147.6 ha,...
Łowisko karpiowe Gosławice
Jest to świetne łowisko do połowów karpi oraz innych pięknych gatunków ryb np: jesiotra, suma i...
Stawy Chełmek
CIEKAWE wiele brań z gruntówki i na spławik.
Jezioro Gopło
Jezioro Gopło należy do najbardziej znanych zbiorników naturalnych w Polsce. Jest największym jeziorem...
Lubsza- Lubica
Rzeka w województwie lubuskim, prawy dopływ Nysy Łużyckiej. Najdłuższa rzeka województwa posiadająca...