Galeria fotografii

Spł. Mist. Koła AMUR Cedzyna.

Ostatnie komentarze

Wędkarstwo w niemczech... Wędkarstwo w niemczech...
Witam. Chętnie pomogę w załatwieniu karty...
Autor: Nikodem
Łowisko prywatne... Łowisko prywatne...
Jak wyglądają opłaty w 2018 roku i dokładny...
Autor: arielo20
Brzana- życiowa ryba Brzana- życiowa ryba
Ale brzana na co wzięła. Niesamowite żyłka...
Autor: Malina
Zbiornik wodny lipka Zbiornik wodny lipka
dotego jeszcze występuje tam karaś złocisty i...
Autor: Fasol
Gospodarstwo rybackie... Gospodarstwo rybackie...
Bardzo przyjemne miejsce, absolutna cisza i...
Autor: mat_1201
Nazwa łowiska: Zalew Zemborzycki
Miejscowość: Zemborzyce
Województwo: lubelskie
Rodzaj łowiska: naturalne
Rodzaj wody: zalew
Ryby: amur, karaś, karp, leszcz, lin, płoć, wzdręga
Data aktualizacji: 2006-05-22
Zalew Zemborzycki
Opis łowiska:
Zalew Zembrzycki powstał poprzez zagrodzenie rzeki Bystrzycy tamą i liczy sobie około 40 lat. Linia brzegowa jest urozmaicona, w części wschodniej i wschodnio-południowej zalesiona, z wieloma zatoczkami. Powierzchnia całkowita to 278 ha, a średnia głębokość wynosi około 2,3 metra. Dno zbiornika jest przeważnie muliste, miejscami piaszczyste, głębsze w północnej części przed tamą oraz w miejscu starego koryta rzeki. Roślinność bardzo bujna jedynie w południowej części w tzw. „rękawie”, który jest miejscem naturalnego tarliska wielu gatunków ryb. Roślinność wynurzona właściwie nie występuje, natomiast roślinność podwodna nawet do 10m od brzegu (głównie moczarka), prawie w każdej części zalewu. Najczęściej łowioną rybą jest leszcz, jednak złowić tutaj można wiele gatunków takich jak: płoć, karaś, karp, wzdręga, lin, amur. Występuje również duża populacja drapieżników, takich jak: okoń, sandacz, szczupak, a nawet boleń, które ostatnio są zarybiane w dużych ilościach. Niestety, w ostatnich latach najczęściej łowiony jest leszcz o długości 20-25 cm, a czasami nawet długości dłoni! Jednak wcale to nie oznacza, że nie pływają tutaj naprawdę ładne okazy dużych ponad 2-kilowych łopat. Wiadomo, że są dni lepsze i gorsze, a maluchy przeważnie biorą zawsze :) W ciepłe, wakacyjne dni woda zalewu „zielenieje”, jednak co rok sanepid zezwala zarówno na kąpanie się jak i spożywanie ryb ze zbiornika. Od kilku lat prowadzone są mniej lub bardziej skuteczne akcje walki z sinicami – powodem „zielonej” wody.
Opis turystyki:
Istnieją dwa podstawowe ośrodki wypoczynkowe, które znajdują się w niedalekiej odległości od końców tamy: "Dąbrowa" (od strony lasu) oraz "Marina". W ośrodku od strony lasu można pojeździć na nartach wodnych, wynająć kajak czy łódkę, można też posiedzieć pod parasolem i zjeść smażoną rybkę bądź frytki popijając zimnym piwkiem z pobliskich barków i mini-sklepików. Na "Marinie" można pograć w plażową siatkówkę, a dzieci znajdą tam raj stworzony właśnie dla nich. Od strony "Mariny" jest również restauracja, w której można zjeść smaczny obiad. "Dąbrowa" ma piaszczystą plażę, natomiast na "Marinie" jest więcej zieleni. Oba ośrodki posiadają molo oraz specjalnie oznakowane miejsca do kąpieli. Za ośrodkiem "Dąbrowa", w stronę południową, znajduje się obóz kempingowy oraz namiotowy dla turystów.
Opis dojazdu:
Dużą zaletą Zalewu Zembrzyckiego jest bliskość do Lublina, gdyż wystarczy przejechać 5 minut samochodem a już znajdziemy się w granicach miasta. Szczególnie strona wschodnia Zalewu nadaje się do spacerowania, czy to betonowym brzegiem, bądź też kilka metrów dalej przez las, w którym można znaleźć piękne grzyby.
Inne informacje:
Wszelkie dodatkowe informacje o Zalewie Zembrzyckim możecie się dowiedzieć zaglądając na stronę Lubelskiego Portalu Wędkarskiego www.naryby.abc.pl oraz na stronę o wędkarstwie wyczynowym www.wedkarstwo.pollub.pl.
Autor: **Malina Złota gwiazda Złoty puchar Medal złoty Medal srebrny Medal brązowy Gruba ryba Gruba ryba Gruba ryba Administrator
  • Obecnie 0.00/5
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze i oceniać łowiska.
Komentarze łowiska
Napisz komentarz łowiska!
Dodaj publikacje, zdobądż punkty i wygraj nagrodę Wędkarz Roku.
Dodaj łowisko

Losowe łowiska

Zalew w Czarnej...
Na północno-wschodnic h krańcach Polski, 25 km od Białymstoku, za miejscowością Czarna Białostocka...
Wisła w regionie Tczewa
Wisła w tej okolicy to bardzo dobre miejsce na ryby. Wiele osób łowi tutaj duże ryby, które zwykle...
Jezioro Rokity
Jezioro, a właściwie jeziorko Rokity ma powierzchnię 5,95 hektarów. Jeziorko ma kształt elipsy....
Bobrowisko
Łowisko "Bobrowisko" to akwen o powierzchni około 1ha lustra wody. Woda o zmiennej głębokości od 1,5 do...
Jezioro Wonieść
Jezioro o charakterze zbiornika retencyjnego, położone na terenie woj. wielkopolskiego, w powiecie...