Jezioro Borek

Description of the fishery

Jezioro Borek położne 1km od wsi Kosarzyn 13 km od Gubina na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego zachęca urokliwym krajobrazem, ciszą i spokojem. Jego powierzchnia wynosi 66 ha lustra wody, głębokość maksymalna 8,4 m. Jezioro jest zbiornikiem rynnowym, pochodzenia polodowcowego. Otaczają je lasy sosnowego. Choć nie brakuje tu także drzew liściastych. Dopływem jeziora jest Struga Steklnik. To sztucznie wykopany kanał o długości ok. 4 km, odwadniającym zagłębienia położone między Wałowicami a Drzeńskiem Wielkim. Dzięki temu kanałowi jezioro Borek łączy się w północnej części z Łomianką.

Jezioro Borek to typowe miejsce dla tych, którzy preferują wypoczynek w samotności, w bliskim kontakcie z naturą. Nad jeziorem znajdują się nowoczesne ośrodki wypoczynkowe. Dojazd bezpośrednio do łowiska, możliwość wynajęcia łodzi, rozbicia namiotu w pasie przybrzeżnym jeziora.

Dominujące ryby: leszcz, karp, sandacz, okoń, płoć, wzdręga. Średnio liczebne: karaś pospolity, karaś srebrzysty, szczupak, tołpyga, węgorz, krąp, jazgarz. Nieliczny: sum europejski. Można tu złowić potężne sumy, ładnego szczupaka, sandacza, duże karpie, wiele płoci i leszczy.

Jezioro wokół porośnięte jest dużą ilością trzcin i szuwarów. Wędkować można w dzień i w nocy, z brzegu, drewnianych pomostów, kładek. Jezioro Borek najczęściej zaliczane jest do rybackiego typu leszczowego, zdarza się jednak, że określa się je jako typ sandaczowy. Jezioro jest regularnie zarybiane przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Zielonej Górze.

Inne informacje

Ośrodek wypoczynkowy „Nad Borkiem“ Świadczy kompleksowe usługi w zakresie organizacji imprez okolicznościowych - od małych spotkań w gronie rodzinnym lub przyjaciół po niezapomniane bale. Organizujemy: wesela, spotkania, bale sylwestrowe, karnawałowe, imprezy firmowe, komunie, chrzciny, urodziny. W ośrodku znajduje się restauracja, w której oferujemy całodzienne wyżywienie oraz napoje. Dysponujemy również sprzętem wypoczynkowym, placem zabaw dla dzieci, miejscem na ognisko i grilla. Oferujemy również miejsce do wędkowania nad jeziorem, kajak i rower wodny. Teren ośrodka jest ogrodzony i strzeżony całą dobę. Samochody parkowane są przy apartamentach lub na parkingu. Kontakt: ul. Obrońców Pokoju 9, 66-620 Gubin, tel. 068 359 43 92 lub 607 034 780, e-mail: nadborkiem@gmail.com, strona: http://www.nadborkiem.pl . Pensjonat agroturystyczny Sosnówka nad Jeziorem Borek. Usytuowany jest na skraju wsi Kosarzyn, przy lesie, niedaleko jeziora Borek. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki.(kabina prysznicowa, umywalka, wc). W menu: domowe, swojskie obiady. Możliwość sporzadzania samodzielnych posiłków. Dla gości pensjonatu kawa i herbata bez ograniczeń wraz z domowym ciastem. Dostęp do kuchni, pralni. Bezpłatny parking przy domu. Kontakt: 66-620 Kosarzyn, Kosarzyn 17 a telefony: 506 640 583, 506 640 583, strona: www.sosnowka.com.pl.

Wędkarski kalendarz brań

Occurring fish

Location

Province: lubuskie

Locality: Kosarzyn

Informacje kontaktowe

Address: ul. Obrońców Pokoju 9, 66-620

Phone: 068 359 43 92

E-mail: nadborkiem[at]gmail.com

rasinski Author: rasinski
Category: Fisheries naturalne
Share
Jezioro Borek
Jezioro Borek Jezioro Borek położne 1km od wsi Kosarzyn 13 km od Gubina na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego zachęca urokliwym krajobrazem, ciszą i spokojem.... Rating:6.0 1
  • Stars: 6.0 / 6
1 vote

Yours comments

Newsletter

Be the first to know about whats new.

References

Copyright © 2006-2024 RTW.org.pl [ 4170363 ] Recreation and Fishing Tourism. Made with ♥ Design by Malina.

PLPL ENEN

User account