Jezioro Wąsosko-Mikorzyńskie

Jezioro Wąsosko-Mikorzyńskie

Description of the fishery

Jezioro Wąsosko-Mikorzyńskie ma dwie lokalne nazwy, ale jest jednym, połączonym zbiornikiem, którego północna część zwyczajowo nazywana jeziorem Mikorzyńskim, a południowa – Wąsoskim.

Jedno z czterech jezior tzw. Kanału Ślesińskiego. Zbiornik typu rynnowego, wchodzi w skład tzw. Rynny Glańskiej co charakteryzuje go znacznymi głębokościami. Jest to najgłębsze jezioro spośród jezior konińskich.

Pod względem wędkarskim jezioro jest typu leszczowego. Dominujące ryby to: leszcze, okonie, sandacze, płocie, krąpie, ukleje, liny, cierniki, jazgarze, węgorze.

Jezioro stało się główną atrakcją turystyczną okolicy ze względu na liczne ośrodki wypoczynkowe. Do wód akwenu dostają się wody ciepłownicze z niedalekich elektrowni w Koninie co powoduje, że temperatura wody jest podwyższona, latem często oscyluje wokół 25 stopni Celsjusza. Wydłużona linia brzegowa i brak strefy ciszy na wodzie sprawiają, że jest ono wyjątkowo chętnie odwiedzane przez motorowodniaków i żeglarzy.

Powierzchnia: 251,8 ha, głębokość: od 11,5 m do 36,5 m, klasa czystości: II.

Wędkarski kalendarz brań

Occurring fish

Location

Province: wielkopolskie

Locality: Śliesin

kamil Author: kamil
Category: Fisheries naturalne
Share
Jezioro Wąsosko-Mikorzyńskie
Jezioro Wąsosko-Mikorzyńskie Jezioro Wąsosko-Mikorzyńskie ma dwie lokalne nazwy, ale jest jednym, połączonym zbiornikiem, którego północna część zwyczajowo nazywana jeziorem... Rating:Rate! 0
  • Stars: Rate! / 6
0 votes

Yours comments

Newsletter

Be the first to know about whats new.

References

Copyright © 2006-2024 RTW.org.pl [ 4105790 ] Recreation and Fishing Tourism. Made with ♥ Design by Malina.

PLPL ENEN

User account