Kanal Wojnowicki

Kanal Wojnowicki

Description of the fishery

Kanał Wojnowicki wpływa do Jeziora Wojnowickiego. Jest popularnym łowiskiem w Wielkopolsce, na którym organizowane są często zawody wędkarskie.

Łowisko o szerokości 15 do 20 m i głębokości 0,7-1,5m (ulega zmianie, ze względu na częste wahania poziomu wód). Uciąg wody od 0,5g do 1,5g. Dno łowiska niezbyt twarde, pokryte warstwą mułu, a brzeg porośnięty jest roślinnością trawiastą. W okresie wiosny i lata brzegi są zarośnięte gęstą trzciną. Ryby dominujące to: krąp, płoć i leszcz, towarzyszą im: okoń, lin, karaś, rzadziej szczupak, okresowo pojawia się: karp, wzdręga, ukleja, jazgarz.

Kanał Wojnowicki to jedno z ciekawszych miejsc na wiosenne wędkowanie. Najlepsze miesiące to marzec i kwiecień, w kolejnych miesiącach kanał zarasta i staje się dobrym łowiskiem okazałych linów, leszcza i płoci, która wczesną wiosną bierze tutaj znakomicie.

Wiosną sprawdzają się przynęty zwierzęce, pinka, ochotka, czerwony robak. Kanapka z ochotki i pinki jest bardzo skuteczna na leszczyki. Zanęta nie jest tu najważniejsza, ale ze względu na dno w większości miękkie i muliste powinna być przygotowana w taki sposób, aby kule nie zapadły się w muł.

Sposób wędkowania jest zróżnicowany, gdy temperatura wody osiąga kilkanaście stopni, a ryba wpłynie na stałe do kanału, wyniki na zawodach ponad 10 kg nikogo nie dziwią. Liczy się wówczas szybkość. Baty 4-7m są bardzo skuteczne. Krótsze baty są skuteczne przy dużej ilość drobnej ryby (najczęściej przy brzegu), dłuższym batem sięgniemy dalej gdzie można trafić na większe egzemplarze.

Opis dojazdu

Droga nr 5 w stronę Leszna, za Kościanem w miejscowości Śmigiel skręcamy w lewo na Wojnowice przez miejscowości Spławie i Popowo Wonieskie. Zaraz za Wojnowicami skręcamy w lewo na miejscowość Zgliniec i po 500 metrach jesteśmy na moście z którego zjeżdżamy na łowisko.

Opracowanie przy współpracy z użytkownikiem: zlotyleszcz (987).

Wędkarski kalendarz brań

Occurring fish

Location

Province: wielkopolskie

Locality: Wojnowice

Malina Author: Malina
Category: Fisheries naturalne
Share
Kanal Wojnowicki
Kanal Wojnowicki Kanał Wojnowicki wpływa do Jeziora Wojnowickiego. Jest popularnym łowiskiem w Wielkopolsce, na którym organizowane są często zawody wędkarskie.... Rating:6.0 1
  • Stars: 6.0 / 6
1 vote

Yours comments

Newsletter

Be the first to know about whats new.

References

Copyright © 2006-2024 RTW.org.pl [ 3972855 ] Recreation and Fishing Tourism. Made with ♥ Design by Malina.

PLPL ENEN

User account