Nysa Łużycka

Nysa Łużycka

Description of the fishery

Nysa Łużycka to rzeka rozciągająca swe wody na Czechy, Niemcy i Polskę (woj. dolnośląskie i lubuskie). Rzeka jest lewobrzeżnym dopływem Odry. Długość rzeki wynosi do 254,6 km. Na długości 197,8 km rzeka wyznacza granicę pomiędzy Polską a Niemcami od 1945 roku. Górny odcinek rzeki o długości 53,8 km znajduje się na terenie Czech.

Powędkować można np. w samym Gubinie jak i jego okolicach. Występuje tu znacząca ilość gatunków ryb duże okazy szczupaka, pstrąga potokowego, brzany, miętusa, okonia, leszcza. Nysa Łużycka to jednak królestwo płoci, której populacja jest liczna, a największe osobniki osiągają wagę ponad 1 kg. W rzece występuje pospolicie kleń o wadze nawet 4 – 5 kg. Okolice ujścia do Odry stanowią jedno z najlepszych łowisk sandacza regionu.

Najbliższe otoczenie Nysy Łużyckiej jest tak dzikie, że tutejszym wędkarzom mogą pozazdrościć ich koledzy znad Bugu. Rzeka nie wszędzie płynie między wałami, dotyka też wysokich skarp, najczęściej porośniętych lasem. Na prostych odcinkach nurt bystry. Głębokość zmienna, w zależności od przyboru i opadania wody. Dno piaszczyste, na odcinkach wolniejszych średnio muliste. Rzeka stosunkowo wąska. Nad brzegami Nysy rosną wierzby, topole, olchy oraz trzcina i krzewy.

Ryby spokojnego żeru w spokojniejszym nurcie łowi się metodą spławikową. Jednak w większości stosujemy metodę gruntową i spining. Jako przynęty używa się białe i czerwone robaki, różnego rodzaju ciasta, kukurydzę, zielony groszek, a na brzanę i klenia kostkę żółtego sera.

Inne informacje

Miejsca noclegowe, gastronomia w Gubinie: Hotel – Restauracja „Lech”: 8 pokoi o różnym standardzie, w których możemy zakwaterować 24 osoby. Wszystkie zostały wyposażone w telewizję satelitarną i łazienkę z toaletą. W niektórych pomieszczeniach znajdą Państwo dodatkowe wyposażenie takie jak aneks kuchenny, który może się przydać podczas dłuższego pobytu. Można również korzystać bezpłatnie z przy hotelowego parkingu lub z parkingu dozorowanego przez całą dobę znajdującego się na terenie posesji. Restauracja Lech to nie tylko miejsce gdzie można zakwaterować się ale także zjeść wyśmienity obiad, bądź kolację w miłej atmosferze, to miejsce gdzie można świętować najważniejsze chwile w Państwa życiu. Zajmujemy się organizacją przyjęć weselnych, komunii, chrzcin, urodzin i wielu innych ważnych dla Państwa okazji. Polecamy się również podczas organizacji przyjęć cateringowych w pomieszczeniach zamkniętych jak i w plenerze. FHU "Juskowiak", ul. Obrońców Pokoju 19 66-620 Gubin, biuro 68-359-43-48, recepcja 68-359-36-35, restauracja 68-359-53-22. Dom Turysty PTTK: pokoje jedno, dwu i trzyosobowe z łazienkami, umywalkami. W zależności od standardu, wyposażone w telefon i TV. Pokoje w cenie od 40 do 100 zł za dobę. Dysponujemy pięćdziesięcioma miejscami noclegowymi. Możliwość pełnego wyżywienia. W bliskim sąsiedztwie znajduje się: pełna sieć sklepów, kantory, dworzec PKS, postój taksówek, nowoczesny kryty basen, bar McDonald i inne atrakcje.

Wędkarski kalendarz brań

Occurring fish

Location

Province: lubuskie

Locality: Gubin

Informacje kontaktowe

Address: Gubin

Phone: 661269023

E-mail: wrasinski[at]vp.pl

rasinski Author: rasinski
Category: Fisheries naturalne
Share
Nysa Łużycka
Nysa Łużycka Nysa Łużycka to rzeka rozciągająca swe wody na Czechy, Niemcy i Polskę (woj. dolnośląskie i lubuskie). Rzeka jest lewobrzeżnym dopływem Odry.... Ocena:6.0 1
  • Gwiazdki: 6.0 / 6
1 głos

Yours comments

Newsletter

Be the first to know about whats new.

References

Copyright © 2006-2022 RTW.org.pl [ 2042723 ] Recreation and Fishing Tourism. Made with ♥ Design by Malina.

PLPL ENEN

User account