Zalew Sicina I II III

Zalew Sicina I II III

Description of the fishery

Sicina I,II,II, to kompleks trzech nizinnych sztucznych zalewów. Nazwa pochodzi od małej rzeczki, która jest z nimi połączona. Zalewy znajdują się w Pyrzycach, województwo zachodniopomorskie. Wyjeżdżając z Pyrzyc w kierunku Gorzowa wielkopolskiego, krajową 3-ką, skręcamy w prawo za ulicą Młodych techników. Jadąc omijamy stację benzynową na wysokości, której droga asfaltowa zmienia się w dobrze utrzymaną przez władze lokalne i koło PZW żużlówkę. Po kilkuset metrach dojeżdżamy do tzw. „Tamy”, czyli jesteśmy na miejscu.

Główny, udostępniony dla wędkarzy zalew ma powierzchnię 30,85 ha. Zalew od strony północnej jest wąski jak średnia rzeka, od strony południowej rozszerza się i to bardzo mocno. Na południowo wschodnim brzegu znajduje się półwysep, na którym nie wolno wędkować. Na zalewie obowiązuje także zakaz pływania jakimkolwiek sprzętem pływającym. Maksymalna głębokość zbiornika to 2 do 2,5 metrów. Woda jest niestety zmącona i nie przezroczysta, latem kwitnie na zielono. Jest to charakterystyczne dla tego typu sztucznych zbiorników, dobrze nasłonecznionych, w których woda często jest mieszana wiatrem. Z powodu braku przemysłu, nie można powiedzieć, że woda jest brudna, bardziej pasuje tu więc słowo zmącona.

Największym atutem Zalewu Sicina I jest fakt, iż jest dość regularnie zarybiany przez koło PZW Pyrzyce, pod nadzorem wojewódzkiego ichtiologa. Nie ma tu żadnych przeszkód terenowych poza tym, że droga biegnąca wokół zbiornika w czasie ulewnych deszczy staje się nieprzejezdna. Dostęp do brzegu prawie na całej linii brzegowej, co sprawia, że zalew jest atrakcyjny dla wędkarzy gruntowych, tyczkarzy, spławikowców i spinningistów. Wielu miejscowych spinningistów łowi brodząc w woderach po zalewie.

Rybostan zalewu jest dość obfity. Występują tu karpie, amury, tołpygi, liny, płocie, karasie, leszcze, wzdręgi, okonie, ukleje, szczupaki i sandacze, sumy. To tyle pochwał. Smutna prawda jest taka, że na zbiorniku Sicina I presja wędkarska jest ogromna, przez co złowienie ładnego okazu karpia czy innej ryby jest bardzo trudne. Miejscowi wędkarze niestety nie stosują zasady No Kill ( Znam tylko jednego z nich , który wypuszcza ryby).

Sicina II i III, to zbiorniki hodowlane, na których obowiązuje zakaz wędkowania. To właśnie w nich hoduje się ryby, które trafiają do wód administrowanych przez koło PZW Pyrzyce.

Wędkarski kalendarz brań

Occurring fish

Location

Province: zachodniopomorskie

Locality: Pyrzyce

Informacje kontaktowe

E-mail: marfish[at]home.pl

Page: http://marfish.pl

marfish Author: marfish
Category: Fisheries naturalne
Share
Zalew Sicina I II III
Zalew Sicina I II III Sicina I,II,II, to kompleks trzech nizinnych sztucznych zalewów. Nazwa pochodzi od małej rzeczki, która jest z nimi połączona. Zalewy znajdują się w... Rating:5.0 1
  • Stars: 5.0 / 6
1 vote

Yours comments

Comments [1]

Zalew Sicina I II III Jak tu wyglądają opłaty? 6 Zalew Sicina I II III Zalew Sicina I II III

Newsletter

Be the first to know about whats new.

References

Copyright © 2006-2024 RTW.org.pl [ 4170229 ] Recreation and Fishing Tourism. Made with ♥ Design by Malina.

PLPL ENEN

User account