Flagman opinie, sprzęt na gwarancji, reklamacja

Wędkarski kalendarz brań
Malina

Malina

17

Napisano dnia: sobota, 30 września 2023 o 17:00

Kupiłem wędkę Flagman Sherman Pro Feeder New Generation 3,90 120 g, gdzie priorytetem był feeder możliwe uniwersalny (rzeka i jezioro), średni-długi dystans i nietypowo wolny bieg, ponieważ na rzece jest przydatny. Pierwsze przymierzenie wędki w ręce i dobre wrażenie, ładny kijek. Pierwszy test nad wodą na pobliskiej Odrze i również nie złe wrażenie, Przyszedł czas na sprawdzenie sprzętu nie tylko na rzece i lekkim wędkowaniu (zabawie), a na dużym zbiorniku, na jeziorze do celu w jakim zakupiłem ten sprzęt - łowienie na średnim i dużym dystansie... I tu zaczęła się katastrofa. Sprzęt zawodził na każdej z trzech wypraw, na które wybrałem się z tą wędką i kołowrotkiem tej samej firmy Flagman Sherman Pro Feeder 5000 FS.

Na pierwszej wyprawie, nocce nad jeziorem uszkodzeniu uległa szczytówka, ale mój błąd w nocy po ciemku poplątałem linkę i przy zarzucaniu czułem, że coś się porobiło, szczytówka rozwarstwiła się:
@img
Co zrobić? Sprzęt jest na gwarancji spróbuję zareklamować, może zrobią tę szczytówkę do porządku.

Wysłałem przedmiot do reklamacji poprzez sklep, w którym kupiłem wędkę www.glinywedkarskie.pl/shop/ na odpowiedź zwrotną czekałem ponad miesiąc, po przypomnieniu o reklamacji kilka dni później przesłano oficjalna odpowiedź firmy Flagman:

"Firma FLAGMAN s.r.o. nie uwzględnia reklamacji używanych wymiennych szczytówek do Feederów/Pickerów. Rozpatrywane są tylko uszkodzenia przedsprzedażowe w/w szczytówek."

I na tę odpowiedź trzeba było czekać lepiej jak miesiąc. Za jakiś czas wróciła reklamowana szczytówka, ale nie rozwarstwiona w jednym miejscu jak to było przed reklamacją lecz w dwóch miejscach! Chyba na reklamacji była tak testowana, żeby nie nadawała się już na pewno do niczego.
@img

I tak to szczytówka została zrobiona jak cholera do "porządku".

Między czasie, bo dłużej jak miesiąc czekania na informacje o szczytówce nowej wędki na wakacjach to jakiś wędkarski koszmar. Kupiłem drugą szczytówkę, taką samą oryginalną w cenie około 100 zł od zako-gdansk na Allegro.

Druga wyprawa na jezioro i średni-długi dystans, złowiłem kilka leszczy, Składam sprzęt i widzę, że kolejna szczytówka jest ponownie uszkodzona w tym samym miejscu - nie możliwe, nic nie zaczepiłem itp. a szczytówka jest rozwarstwiona.

Napisałem jaka sprawa i że chcę zareklamować. Reklamacja szła opornie, ale ostatecznie sprzedający na Allegro wymienił, albo naprawił szczytówkę - wyglądała na nową.

Trzecia wyprawa na jezioro długi dystans. Tym razem szczytówka złamała się. Nie jest to mój pierwszy feeder i dotychczas nigdy nie uszkodziłem szczytówki, a w Flagmanie za każdym razem, trzy wyprawy i trzy szczytówki uszkodzone.
Zdarzyło mi się złamać ostatni element tyczki w Mikado, powiedziałem jaka sprawa i że sprzęt jest na gwarancji - otrzymałem nowy element do tyczki. innym razem kupiłem odległościówkę i złamała się przy zarzucaniu - nie jakimś siłowym, a takim zwykłym lekkim zarzuceniu pękła. Wysłałem na gwarancji - bez problemu zrobili jak nową, miałem przyjemność z zakupu, a przede wszystkim z wędkowania przez wiele sezonów.

Pierwszy raz ze strony firmy Flagman spotkałem się z taką "olewką" klienta - kupiłeś nasz sprzęt to się martw sam co z tym teraz zrobić, gdzie sprzęt jest znacznie droższy od wyżej wymienionych i teoretycznie można by oczekiwać więcej jak np. od sprzętu Mikado.
Taa, ciekawe po co komu feeder bez szczytówki (3 wyprawy i 3 szczytówki uszkodzone). Wyrzucone nie małe pieniądze, bo sprzęt nie jest tani. Chyba, że firma oczekuje zakupu nowej szczytówki co każdą wyprawę na ryby ;)

W moim odczuciu ten sprzęt jest wadliwy, straciłem trzy szczytówki pod rząd, gdzie przy feederach innych firm od lat nie miałem żadnych tego typu problemów.
W sklepie www.glinywedkarskie.pl/shop/ obsługa raczej słaba, nie jest to pierwsza rzecz kupiona w tym sklepie, a kiedy pojawia się jakieś zapytanie, albo kłopot to trzeba wysyłać wiadomości po kilka razy, aby otrzymać odpowiedź itp. itd., ekipa chyba nie poczuwa się odpowiedzialna za sprzęt, który sprzedają.
Sprzedawca zako-gdansk na Allegro (superwedkarz.pl) z jakiegoś powodu czuł się odpowiedzialny za sprzęt, który sprzedaje i uznał reklamacje.

Chyba brakuje w Sieci opinii na temat sklepów wędkarskich, tylko na Allegro można wystawić ocenę produktu i własną opinię.

W Sieci opinie sprzętu często są opłacone, sponsorowane, treści jaki to bezawaryjny sprzęt, że Flagman to ma najmniejszy procent reklamacji itp. mogą być na tyle prawdziwe, że firma reklamacji na gwarancji po prostu nie uznaje, cytuje oficjalna odpowiedź firmy: "Rozpatrywane są tylko uszkodzenia przedsprzedażowe w/w szczytówek.".

Sprzęt jest fajny, wygląda dobrze,... i może być wadliwy, co nie podlega gwarancji. Osobiście wyleczyłem się z wędek i kołowrotków Flagman (z kołowrotkiem to kolejna historia), zniechęciłem się do sklepu glinywedkarskie.pl i sklepów online, ale mogę polecić zakupy na Allegro - obsługa nie jest doskonała, ale nie olewa klienta, czyli bezpieczniej, pewna Pani powiedziała człowiek w końcu uświadamia sobie, że spokój nie ma ceny.

Interesujące jest również, czy tylko ja miałem jakieś fatum (x3 pod rząd) i taką nieprzyjemną sytuację z firmą Flagman i jak wasze szczytówki oraz reklamacje na gwarancji sprzętu tej firmy?

Kategorie forum

Czy zastanawialiście się co to jest wędkarstwo? Na tym forum dyskutujemy o naszym wspaniałym hobby, przygodzie, sporcie, przypływie adrenaliny,...

Łowiska i wyprawy wędkarskie, podróże w znane i nieznane. Specjalistyczne forum, informacje z miejsc połowu ryb. Pobliskie miejscówki wskazane...

Aby móc łowić ryby świadomie i żeby nasze wyniki nie były zgoła przypadkiem losowym, musimy zgłębić wędkarską wiedzę bądź udoskonalić...

Tu wymieniamy się uwagami na temat sprzętu i akcesorii. Jaka wędka do jakiej metody, kołowrotek, żyłka, haczyk, podbierak, pokrowiec, torba,...

Robak biały czy czerwony, a może mix biło-czerwony? Haczyk tłusty i odchudzony, ale wędkarz zadowolony. Gotujemy, przyrządzamy i na ucztę zapraszamy.

Biuletyn

Zapisz się na biuletyn i odbierz prezent! Cenny przepis na ciasto, skuteczną przynętę na leszcze i inne ryby.

Odnośniki

Copyright © 2006-2024 RTW.org.pl [ 4170458 ] Rekreacja i Turystyka Wędkarska. Made with ♥ Design by Malina.

PLPL ENEN

Konto użytkownika