O nas - RTW Portal Wędkarski, Z Wędką Dookoła Świata

Portal Wędkarski Rekreacja i Turystyka Wędkarska (RTW) oficjalnie powstał w maju 2006 roku. Jednak początki inicjatywy tej internetowej platformy społecznościowej sięgają początku naszego wieku i roku 2005 kiedy to powstał blog autorski Maliny... Inspiratorem i twórcą tej platformy jest Artur Malinowski – pasjonat wędkarstwa i informatyki, dla którego wędkarstwo jest przede wszystkim prawdziwą przygodą, aktywnością hobbystyczną - fundamentem w życiu, który sprawia przyjemność, rodzajem rekreacji - odnowy sił psychofizycznych, w mniejszym stopniu sportem (wyczynowym, profesjolanym) polegającym na rywalizacji dla uzyskania maksymalnych wyników. Masa ryby, jej wymiar, pobijanie własnych, krajowych, świata rekordów nie jest najważniejsze, aczkolwiek co nie robi się dla tytułu mistrza albo "Profesora nauk przyrodniczych" :). Bardziej jednak liczy się przygoda i turystyka - podróż w celu poznawania świata i ludzi.

Portal RTW ma charakter niekomercyjny, czym odróżnia się od wielu działających dzisiaj stron, blogów, mniejszych i większych portali. Większość treści jak również przygotowywanych i redagowanych informacji umieszczana jest dobrowolnie oraz dostępna jest otwarcie i bezpłatnie, a jedyne ograniczenia wynikają z konieczności dopasowania działania portalu do obowiązujących regulacji prawnych o ochronie danych osobowych, praw autorskich itp.

Portal opracowany został przez studenta informatyki, zapalonego, zagorzałego, nie ugiętego, nie strapionego, nie samowitego, nie przeciętnego, twórczego, utalentowanego ... :), w rzeczywistości tylko mniej lub bardziej doświadczonego wędkarza, poszukującego ciekawszego sposobu na spędzanie wolnego czasu nad wodą niż zapatrzenie w czubek kija. Wędkarza pragnącego poszerzać własną i kolegów po kiju wiedzę i świadomość o wędkarstwie w Polsce i poza granicami kraju, które są niezbędne do bycia światłym wędkarzem. Pracę dedykuję wszystkim wędkarzom, którzy chcą działać na rzecz naszego hobby i jego przyszłości, niekoniecznie bezinteresownie.

Portal stworzony dla wędkarzy i tworzony przez wędkarzy. Każdy może zgłosić chęć współpracy przy budowie portalu. Każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą portalu może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może to być konkretny istniejący już dział lub też całkiem nowy. Zamysł aplikacji jest taki, aby tworzona była przez użytkowników: działaczy wędkarstwa i każdego wędkarza, który chce działać na rzecz naszego hobby i jego przyszłości tworząc własne kategorie, pisząc na łamach portalu, tworząc standardy zachowań i zainteresowania młodszych adeptów sztuki wędkowania, mając swą twórczością wpływ na to, jak całe wędkarstwo jest postrzegane przez polskie społeczeństwo. Zatem co ciekawego znajdziemy na stronie zależy w dużej mierze od Ciebie i od tego, czy będziesz chcieć rozwijać swoją pasje. Dasz przykład, pokażesz zdjęcia w galerii, spojrzysz na wodę nad którą wędkujesz, spacerujesz, przebywasz z przyjaciółmi z większej perspektywy. Opiszesz te wody ich okolice publikując łowiska. Napiszesz artykuły o naszym wspaniałym hobby, przygodzie, sporcie, przypływie adrenaliny, skoku ciśnienia, instynkcie łowcy, rybie życia, ciszy, obcowaniu z naturą, naszej pasji, zawieraniu przyjaźni i tym co kryje się w słowie wędkarstwo. Jeśli chciałbyś zostać współtwórcą portalu napisz czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty.

Częste z Waszych pytań brzmi: Dlaczego RTW? Ponieważ RTW to także skrót od Round The World - Dookoła Świata, a kropkę nad "i" na tej stronie należy rozumić jako "Z Wędką Dookoła Świata". Wyprawę i naszą wędrówkę zaczynamy po ciekawych miejscach wędkarskich Polski. Co mogę dodać! Żywię nadzieje, że znajdzie się ekipa, która tę przygodę napisze i będzie tego warta. Nie pytaj więc i wybierz RTW - wędkarstwo bez granic.

Autorami udostępnianych treści są użytkownicy RTW, którzy stanowią największy kapitał portalu (ich liczba w różnych okresach funkcjonowania systematycznie rosła). W tej grupie znajdują się zarówno osoby sporadycznie odwiedzające portal jak i najcenniejsi, stali i aktywni użytkownicy, spośród których swoją rolę odnajdują jako moderatorzy i redaktorzy portalu. Administrator (właściciel) swoim zaangażowaniem, doświadczeniem i pieniędzmi utrzymuje stronę w ciągłej sprawności użytkowania.

Inną, nie mniej ważną korzyścią płynącą z długo-letniego istnienia portalu jest istnienie realnej grupy sympatyków, którzy spotykają się podczas imprez i ciekawych wydarzeń ("nasze Rande-Wu"), jak i spontanicznych wypadów nad wody w kraju i za granicą. Dzięki ich działaniom wirtualna społeczność portalu otrzymuje rzeczywisty wymiar towarzyski, uzyskuje świetną okazję do wymiany wędkarskich doświadczeń i co szczególnie cenne - stanowi gwarancję naszego przetrwania i ciągłości funkcjonowania.

Zespół RTW jest otwarty na wszelkie sugestie, rady i współpracę z osobami, instytucjami, organizacjami, rozumiejącymi i popierającymi idee istnienia i funkcjonowania portalu.

Z wędkarskim pozdrowieniem,
Redakcja i Administracja Portalu RTW

Biuletyn

Zapisz się na biuletyn i odbierz prezent! Cenny przepis na ciasto, skuteczną przynętę na leszcze i inne ryby.

Odnośniki

Copyright © 2006-2024 RTW.org.pl [ 4250960 ] Rekreacja i Turystyka Wędkarska. Made with ♥ Design by Malina.

Konto użytkownika