Jezioro Strzeszyńskie - Z jednej strony metropolia z drugiej zaciszne wędkarstwo

Jezioro Strzeszyńskie uważane za jedyne w swoim rodzaju z wielu względów nie tylko przez poznaniaków. Wyjątkowość tego naturalnego zbiornika wodnego polega w pierwszej linii na jego dogodnym położeniu. Znajduje się zaledwie 10 km od centrum jednego z największych miast Polski, a mianowicie Poznania. Wielu poznaniaków zmęczonych metropolią i jej zgiełkiem ucieka w rekreacyjne rejony Strzeszynka.

Jezioro Strzeszyńskie

Powierzchnia Jeziora Strzeszyńskiego wynosi około 40 ha, natiomast średnia głębokość 8,2 m, maksymalna 17,8 m, długość 1280 m w linii brzegowej wynoszącej 4,5 km. Dodatkowym walorem jeziora jest fakt, iż jest jednym z najczystszych akwenów w Poznaniu. Zbiornik można podzielić na dwie części - właściwe jezioro i połączone krótkim kanałem oczko wodne - Strzeszyn Mały.

Ośrodek wypoczynkowo - rekreacyjny Strzeszyn znajdujący się w północnej części jeziora oferuję dużą plażę ze strzeżonym kąpieliskiem mieszczącym nawet 10 tys. osób, motelem i restauracją czynną przez cały rok, domki letniskowe, pole campingowe i pole namiotowe. Więcej o noclegach w Strzeszynku można przeczytać w Internecie, na stronach takich jak: www.casamundo.pl.

Jezioro gospodarowane przez Polski Związek Wędkarski w Poznaniu jest również ciekawym miejscem dla wędkarzy. Jezioro charakteryzuje muliste dno, a można tu złowić ryby takie jak: Sielawa, Sieja, Amur biały, Leszcz, Karp, Lin, Karaś pospolity i srebrzysty, Płoć, Wzdręga, Węgorz, Okoń, Sandacz, Szczupak. Ryby złowione w tym jeziorze to często nawet dochodzące do 15 kg karpie i amury nawet do 18 kg. Najczęściej stosowane przynęty to: ciasto, makaron kolanka, białe i czerwone robaki, rosówki, martwa rybka.

Udostępnij
Jezioro Strzeszyńskie - Z jednej strony metropolia z drugiej zaciszne wędkarstwo
Jezioro Strzeszyńskie - Z jednej strony metropolia z drugiej zaciszne wędkarstwo Jezioro Strzeszyńskie uważane za jedyne w swoim rodzaju z wielu względów nie tylko przez poznaniaków. Wyjątkowość tego naturalnego zbiornika wodnego... Ocena:Oceń! 0
  • Gwiazdki: Oceń! / 6
0 głosów

Wasze komentarze

Biuletyn

Zapisz się na biuletyn i odbierz prezent! Cenny przepis na ciasto, skuteczną przynętę na leszcze i inne ryby.

Odnośniki

Copyright © 2006-2024 RTW.org.pl [ 4250965 ] Rekreacja i Turystyka Wędkarska. Made with ♥ Design by Malina.

Konto użytkownika