Jezioro Chłopowo

Jezioro Chłopowo

Opis łowiska

Chłopowo - jezioro rynnowe położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie choszczeńskim, w gminie Krzęcin. Akwen leży na Pojezierzu Choszczeńskim na północnych krańcach miejscowości Chłopowo. Największe jezioro gminy Krzęcin.

Jezioro naturalne okresowo zarybiane z licznymi pomostami - objęte programem UE - Natura 2000.

W okolicy znajdują się trzy jeziora. Jeziora posiadają liczne miejscówki na szczupaka i okonia oraz wiele ciekawych miejsc na leszcza i przy odrobinie szczęścia węgorza.

Opis turystyki

Największym atutem są walory przyrodnicze i krajobrazowe. Rozciąga się tutaj Obszar Chronionego Krajobrazu obejmujący wschodnią część gminy na terenie którego położone są projektowane rezerwaty i użytki ekologiczne oraz 12 pomników przyrody w postaci drzew. Wśród zabytków przeważają obiekty sakralne (do najciekawszych należą kościoły w Krzęcinie, Żeńsku, Rakowie, Chłopowie, Starym Klukomiu) i rezydencje pałacowe (Przybysław, Mielęcin, Rakowo). W okolicy znajdują się dwa bardzo atrakcyjne szlaki rowerowe, kąpielisko przy jeziorze Chłopowo oraz wiele innych atrakcji.

Opis dojazdu

Chłopowo położone jest na południowym krańcu województwa zachodniopomorskiego, w granicach powiatu Choszczno. Od zachodu graniczy z Gmina Pełczyce, od północy z Gminą Choszczno, od południa ze Strzelcami Krajeńskimi (woj. lubuskie), a od wschodu z Gminą Bierzwnik. Obszar gminy przecina linia kolejowa na trasie Szczecin - Poznań. Lokalizacja 15 km od Choszczna.

Inne informacje

Oferujemy Państwu idealne warunki do spędzenia wolnego czasu w wyjatkowo pięknie położonej miejscowości - Chłopowo. Działki położone są w bardzo atrakcyjnej okolicy – plaża, duża ilość jezior, lasów oraz tras rowerowych. Działki są ogrodzone i oświetlone, znajdują się na nich: miejsca parkingowe, miejsce do grillowania, itp. Domki wyposażone są w: łazienkę z prysznicem, aneks kuchenny (kuchenka gazowa), lodówkę, kominek, radio, telewizor, itp. Domek (nr 1) przeznaczony jest dla dwóch osób. Domek holenderski (nr 2) przeznaczony jest dla czterech osób. Dom całoroczny (nr 3) przeznaczony min. dla czterech osób.

Opłaty

W cenie 25 - 35 zł os / dobę.

Wędkarski kalendarz brań

Występujące ryby

Lokalizacja

Województwo: zachodniopomorskie

Miejscowość: Chłopowo

Informacje kontaktowe

Adres: ul. Główna 7, Chłopowo

Telefon: 668 497 556

E-mail: chlopowo2[at]o2.pl

chlopowo2 Autor: chlopowo2
Kategoria: Łowiska naturalne
Udostępnij
Jezioro Chłopowo
Jezioro Chłopowo Chłopowo - jezioro rynnowe położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie choszczeńskim, w gminie Krzęcin. Akwen leży na Pojezierzu... Ocena:Oceń! 0
  • Gwiazdki: Oceń! / 6
0 głosów

Wasze komentarze

Biuletyn

Zapisz się na biuletyn i odbierz prezent! Cenny przepis na ciasto, skuteczną przynętę na leszcze i inne ryby.

Odnośniki

Copyright © 2006-2024 RTW.org.pl [ 4329446 ] Rekreacja i Turystyka Wędkarska. Made with ♥ Design by Malina.

Konto użytkownika