Łowisko Niedamowo

Łowisko Niedamowo

Opis łowiska

Nasze jezioro nazywa się Gubel. Położone jest około 16 km od Kościerzyny w niedalekim sąsiedztwie wsi Niedamowo. Jest to akwen o powierzchni 8 ha i średniej głębokości ok. 5 m należące do grupy jezior typu polodowcowego. Woda w jeziorze jest bardzo czysta. Jezioro otoczone jest lasem, od wschodu graniczy z naszym siedliskiem. Z roślinności wynurzonej dominuje trzcina pospolita oraz grążel żółty, a z zanurzonej: wywłócznik oraz rdest.

Rybostan stanowią: karp, lin, karaś, płoć, wzdręga, okoń, szczupak, sum oraz węgorz. Przed paroma laty wpuszczono tołpygę oraz amura, które obecnie dorastają do wagi kilkunastu kilogramów.

Spinningiści, jak i spławikowcy znajdą coś dla siebie. Spinning jest tu dość popularną metodą. Trafiają się okazałe egzemplarze okoni, szczupaków i sumów. W zbiorniku przeważają szczupaki do około 60 cm długości, ale trafiają się także ponadmetrowe okazy. Najczęściej stosowaną tutaj przynętą jest średniej wielkości guma w kolorach jaskrawych ze względu na ciemne zabarwienie wody.

Na wędkach spławikowców i gruntowców najczęściej goszczą płocie, wzdręgi oraz po dłuższym nęceniu karpie, liny i leszcze. Ulubione przynęty niedamowskich okazów to kukurydza, białe oraz czerwone robaki. Kulki proteinowe wymagają dłuższego nęcenia.

Opis turystyki - wypoczynek

Dysponujemy dwiema kwaterami turystycznymi maksymalnie po 5 osób w segmencie (w pełni wyposażony dom drewniany). Dom znajduje się 20 metrów od brzegu jeziora. Jest tu piaszczysta plaża, przyjemna do plażowania i ułatwiająca kąpiel w bardzo czystej wodzie. Do dyspozycji turystów i wędkarzy miejsce na ognisko, wiata grillowa, trampolina, parking. Okolica sprzyja dodatkowym możliwościom wypoczynku np. jazda rowerowa, nordic walking, spacery. Jezioro wraz z siedliskiem położone w malowniczej, leśnej okolicy w centrum Kaszub, z dala od zgiełku. O nadzwyczajnym spokoju niech świadczy fakt, że gnieżdżą się tutaj chętnie liczne gatunki ptaków. Atrakcje: parowozownia w Kościerzynie, Wdzydzki Park Etnograficzny, najwyższy szczyt na pojezierzu Kaszubskim, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, Hodowla strusi w Garczynie, i wiele innych.

Opis dojazdu

Gdańsk oddalony jest o ok. 60 km. Miejscowości w okolicy: Kościerzyna 16 km, Wielki Klincz 7km, Dębogóry 4 km.

Wędkarski kalendarz brań

Występujące ryby

Lokalizacja

Województwo: pomorskie

Miejscowość: Niedamowo

Informacje kontaktowe

Adres: Niedamowo 17A 83-430 Stara Kiszewa

Telefon: 694 493 310

E-mail: maciejpiank[at]poczta.onet.pl

Strona: http://www.lowiskoniedamowo.pl/

gubel Autor: gubel
Kategoria: Łowiska komercyjne
Udostępnij
Łowisko Niedamowo
Łowisko Niedamowo Nasze jezioro nazywa się Gubel. Położone jest około 16 km od Kościerzyny w niedalekim sąsiedztwie wsi Niedamowo. Jest to akwen o powierzchni 8 ha i... Ocena:Oceń! 0
  • Gwiazdki: Oceń! / 6
0 głosów

Wasze komentarze

Biuletyn

Zapisz się na biuletyn i odbierz prezent! Cenny przepis na ciasto, skuteczną przynętę na leszcze i inne ryby.

Odnośniki

Copyright © 2006-2024 RTW.org.pl [ 4105537 ] Rekreacja i Turystyka Wędkarska. Made with ♥ Design by Malina.

PLPL ENEN

Konto użytkownika